Year | Name |
1983 |
*罗斯·阿姆斯特朗, 威廉·迪恩·阿姆斯特朗, Jack Barker, Bob Baumann, George Bowman, Bill Bruer, Don Burrows, 艾尔(巴德)巴特菲尔德, Paul Carroll, Glen Cheney, Lyle Colerick, Archie Conn, 伊凡基督教, nel克里斯琴森, Ralph Garvin, 诺曼(巴德)拉森, 凡尔纳Lewellen, 路易Mantalica, 哈罗德(佩珀)马丁, John McGregor, 拉维恩·麦凯尔维, 米尔福德(配音)米勒, *Mack Peyton, 威尔默Planansky, Jim Ratelle, Ralph Shipp, Clinton Smith, J.C. Sollars, Ruffus Trapp, Clifford Weller, Orin Weymouth and Joe Zowada |
1984 |
Tom Blundell, 白金汉伯爵, 威廉Diercks, Wesley Evans, 弗兰克·弗格森, Roy Houser, Keith Kyser, Larry Lytle, Virgil Meyer, Guido Santero, Leo Stangle, 比尔·斯蒂芬森, Dale Tangeman and Lionel Wickard |
1985 |
Gene Alcorn, 罗伯特•阿姆斯特朗, 理查德的骨头, Dick Colerick, 班弗朗西斯, Larry Gold, 格伦·格罗夫斯和约翰·麦克莱恩 |
1986 |
Bob Burden, Morse Burley, Steve Gremm, Leonard Kaiser, Bob Lynch, Francis Rose and Jim Schwartz |
1987 |
Jack Dinnel, Jim Hampton, Bill Savage and Norm Wilson |
1988 |
Clifford Carroll, Rod Ehler, Francis Montague and Dean Palser |
1989 |
Tom Alcorn, Jim Hogeland, Pat Moore and Mike Winchell |
1990 |
Jerry Bartak, Larry Baumann, Lee Baumann, 雷克斯卡德瓦拉德, +Robert Isham, Joe Johnson, 卡罗尔·巴赫曼·马克思森, Bud Murray, Jack Needham, Gwen Reed, 唐·里尔和约翰·塞德斯 |
1991 |
* Bill Baker, *玛吉·伯克特, *Bill Giles, Brad Bartlett, Rod Borders, Gary Decker, Ted Erlewine, Louis Peters, 蒂姆·图尔曼和里克·沃森 |
1992 |
Paul Colgate, Kevin Kirwan, Don Meter, Ken Ottoson, Bill Pile, Kathy hanshow Runyan, Don Schmaderer, *Harry Simonton and *Loy Young |
1993 |
Rodney Cook, 戴尔Hendrickson, 南希·科扎德·纽曼, Charles McGaw, Jim Prell, Ken Parks, Mike Parks, *Larry Riley and Walt Stoeger |
1994 |
Randy Bauer, Rick Brown, Chad Emanuel, Kevin Emanuel, Scott Jones, 迈克尔金奈尔德, *Wanda Rainbolt and Larry Ruzicka |
1995 |
Kent Halley, Rex Jones, Kathy Kennedy, Jean Fuchs Poythress, 马丁·米特·普鲁特, Terry Statton and Dale Williamson |
1996 |
Clint Belden, Doug Brandt, Dale Drahota, Lue Graesser, 谢丽尔·迈尔斯·列维, Rick Nave, Kelvin Sharp, Dale Timperley, Fran Wrage |
1997 |
Bob Brown, 弗恩和弗朗西丝·奇科因, 院长丘吉尔, Gene Emanuel, Duane Fritz, 莎莉·费舍尔·科普, Bunny Pisacka Bolden and Dennis Schmitz |
1998 |
1948年、1958年和1978年的球队 |
1999 |
Brad Fults, Ralph Gill, Ron Hoffman, Laurie Wickard Janicek, Doug Jones, Rick Mikelson, Sam Perkins, Monty Reher, Bill Ryan |
2000 |
Don Beebe, Steve Coon, Rick Daniels, 布奇Lemkuhler, 巴布·祖恩·兰格尔, Phil Sanders, Dick Steinke, Ken Thompson, Bart Voycheske, *Bob Wood |
2001 |
*Sparky Adams, Dan Barent, Maureen Cooney O'Dell, J.D. Hill, Ray Hoffman, Randy Jarzynka, Willy Long, Terry Mastny |
2002 |
丹尼斯Breinig, 杰拉尔德·"杰瑞"·卡德, *托马斯·“帕特”·高露洁, 卡罗琳·威廉姆斯·霍文迪克, Joe McKay, 克莱顿•米勒, 查理•米切尔, Terry Mastny, David Smith |
2003 |
Don Mathis, Phil Haberman, Terry Hillman, Todd Pierce, Dean Rickard, Duane Smith, Randy Lotton, Gregg Stephens, Rich King, jennifer Durbin Proud, Deb Spickelmier Noble |
2004 |
John Flynn, 布罗特·丽莎·弗林, 凯莉·罗伯茨·安东诺维奇, Rod Bussinger, Kerry Becker, 伦纳德·霍金斯, Mike Max, Jeff Parke |
2005 |
Steve Aggers, Corey Anderson, Lee Crawford (posthumously), Murray Johnson, David E. Jones, Danny Moore, Mary Perrien, Rick Samuels |
2006 |
+Dr. Sam Rankin, 罗茜·博姆·阿伦斯, Scott Blachly, Ted Niemann, Jay Masek, Chris Stein, Toby Spence, 丹尼斯·菲茨杰拉德, Todd McIntyre |
2007 |
Dean Barents, Bill Boness, Kail Bowman, Dawn Brammer, Mike Sorensen, Josh Robinson, Bob Waldner |
2008 |
温迪·格林特·亚历山大, Russ Anderson, 特里西娅Lukawski, 大卫·麦卡特尼, Steward Perez, Felix Sanford (posthumously), Cory Shinkle, Caryn Martin Ziettlow, +Con Marshall |
2009 |
罗斯·克拉夫顿,J.J. Feddersen, Cody Gamble, Shawna Smith Golembiewski, Chad Johnson, Joe Planansky, 安吉拉·伍德沃思·罗兹, Jay Rhoades, 杰森·罗宾逊 |
2010 |
Jim Butler, 詹妮弗·维西·莱纳斯, Lorna Dahlgren Glenn, Cory Brooks, 科里·坎贝尔, Scott Doyle, 蕾西·奥平·芬, Tony Dammen, 特拉维斯·麦克德莫特, Bret Engdahl, Joe Juelfs, *Scott Ritzen, *Brad Smith |
2011 |
No awards due to Centennial celebration |
2012 |
派蒂布特尼, Curtis Deines, Jason Funk, Judd Hoos, Doug Lytle, Curt Moffat , 杰米Huckfeldt, 杰森·罗宾逊, Libi Malone, Corey Arndt |
2013 |
道恩·鲍科特·金, Tracy Heiman, 丹尼斯·亨德里克斯, Trevor Moon, Mike Riley, 莫莉·拉格斯·加森, Ryan Turman |
2014 |
Kevin Allison, Kevin Homer, 贾斯汀篮球运动员, 丹Maciejczak, 1966-67 Men’s Basketball Team, 基特·尼尔森·贝内特, Jahvea Vidokovich, Tanya Weber |
2015 |
Casey Beran, Jess Clarke, Mike Fackrell, Jake Holscher, Jay Long, +Steve Nelson, Jim Rhodes, Brad Schulz, +Ann Smith, +Don Watt |
2016 |
John Chancy, Deron Dolfi, Jim Fairfiled, Ed Hermsen, Mandy Kubo, Jarod Moeller, 代理查森, Don White |
2017 |
Cody Beguin, 迈克布朗菲尔德, Joe Callahan, Chris Evans, Otis Frazier, Jeff Japp, Josh Schommer, 安东尼•西蒙斯, 1994-95 Women’s Basketball Team |
2018 |
瑞安Deterding, 杰里米Eardley, 达斯汀·艾略特, Will Farrell, Janelle Hutt, Zak Kennedy, Matt Strand, Jeff Turman |
2019 |
Jason Barthel, Cory Hegwer, 谢利·克劳斯·芬顿, Kurt LaDuke, Travis Peak, Jeff Rusher, 杰里米威斯康星州 |
2020 |
Melissa Burke, Jordan Johnson, Aric Lopez, Michael Wahlstrom |
2021 |
Alysia Wardyn Clark, 以利亚柯林斯, Rob Evans, 奥斯汀福斯特, 马文·杰克逊, 凯利·克劳斯·兰德尔, Aaron Turner |
2022 |
John Axtell, Mitch Barry, Joel Duffield, 肖恩Eisenreich, 布莱斯Flammang, 詹妮弗·尼尔森·盖尔, 凯西乐死, 杰奎琳·威尔斯·霍布斯, Bec Kyba Ray, Layne Sievers |
* CSC Coaches. Trapp, Riley and Wood were also CSC athletes. +立功表现 |